10/11/2019 11:01:00 AM

Czym jest e-sąd i czym się różnią zwykłe postępowania od elektronicznych?

W dzisiejszych czasach wiedza jest na wagę złota. Tak naprawdę tylko od nas zależy, czy będziemy orientować się w określonym temacie. Wszystko jest kwestią chęci. Źródeł internetowych, różnego rodzaju publikacji a także książek dotyczących określonych tematów na obecnym rynku jest całe mnóstwo. Nie zawsze jednak podstawowe obeznanie w danym temacie jest wystarczające.

Wiecie za co kocham blogowanie? Za to, że odkrywam dotąd nieznane mi horyzonty i poszerzam swoje umiejętności i wiedzę o wątkach, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Dziś przychodzę do Was z informacją na temat e-sądu. Czy kiedykolwiek spotkaliście się z pojęciem, jakim jest  sąd elektroniczny? Już śpieszę z wyjaśnieniem.

(źródło zdjęcia: internet)

Samo pojęcie sądu kojarzy nam się z niezawisłym organem państwowym, który powołany jest do rozstrzygnięcia różnego rodzaju sporów. W postępowaniach kierujący się przede wszystkim ustawami prawnymi i umowami międzynarodowymi. Sąd elektroniczny ma te same założenia, tylko system postępowań jest nieco prostszy.
Mamy tu do czynienia z nowoczesną elektroniczną platformą za pomocą której są przeprowadzane elektroniczne postępowania. Główna siedziba mieści się w Lublinie, natomiast wszystko załatwiane jest przez internet dlatego też mogą z tej opcji skorzystać mieszkańcy z całej Polski. Głównym warunkiem jest dostarczenie wszelkich potrzebnych do procesu dokumentów.
Nad platformą sprawują pieczę wykwalifikowani prawnicy, którzy pomogą wnieść sprawę, dopilnują wszelkiej dokumentacji i będą nas informować na bieżąco o postępach sprawy. Dzięki pozwu elektronicznemu można znacznie skrócić czas jaki potrzebny jest na zwykłe postępowanie sądowe. Zaoszczędzamy nie tylko pieniądze, lecz także czas poświęcony na przesłuchiwanie świadków, kilkunastu rozpraw i długiego oczekiwania na wyrok. W niektórych przypadkach udaje się uzyskać nakaz zapłaty już w ciągu 14 dni.
Jeżeli dotychczas nie mieliście styczności z postępowaniem prawnym to bezcenna okaże się pomoc kancelarii prawnej, która poprowadzi Was przez cały proces zgłoszenia sprawy do e-sądu. Indywidualny opiekun doradzi, pomoże i poinformuje o wszystkim, a w przypadku konieczności przeprowadzenia zwykłego postępowania podejmie się także jego prowadzenia za dodatkową opłatą.

Słyszeliście o sądzie elektronicznym i postępowaniach internetowych?

6 komentarzy:

  1. Słyszałam, ale póki co dużo czasu jeszcze minie, aż będzie to odpowiednio działać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajna sprawa. Chociaż dużo ludzi idzie wprost do adwokatów/prawników z powodu niewiedzy o e-sądach. Szczerze mówiąc nawet ja nie miałam o tym pojęcia. Także tu przybijam Ci piątkę - blogowanie poszerza wiedzę w różnych kierunkach.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz.