poniedziałek, 29 lipca 2019

Ulotki reklamowe i ich skuteczne rozpowszechnienie. Co zrobić aby dotrzeć do szerokiego grona odbiorców?

Temat reklamy już był poruszany na blogu. Dziś do niego powrócę i zapewne nie będzie to ten ostatni raz. Dlaczego? Ponieważ jest to temat rzeka i kierunków, którymi można tu podążyć jest bardzo wiele. 


Żyjemy w świecie konsumpcjonizmu. Każdego dnia zdobywamy dobra materialne i usługi, które nadają sens naszemu istnieniu. Uznajemy je za pewien wyznacznik życia i statusu społecznego. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, a więc i nasze zapotrzebowania wzrastają wraz z rozwojem technologii i pojawieniem się coraz to nowych produktów dostępnych na rynku konsumenckim. I choć niezliczona liczba takowych powstaje codziennie nie wszystkie są w stanie wybić się wśród konkurencji i dotrzeć do odbiorcy. Powodów może być wiele, ale jednym z najbardziej istotnych w tym przypadku wydaje się być kwestia promocji. Jeżeli nowo powstały produkt bądź usługa nie cieszy się zainteresowaniem konsumenta to może to być spowodowane brakiem reklamy bądź kwestią jej rozpowszechnienia.
  
Jednym z najstarszych i chyba dotychczas najskuteczniejszych form promocji są ulotki reklamowe. Na czym polega ich unikatowość?

 • Koszta
Jeżeli porównamy koszta promocji wybranego produktu powiedzmy w radiu, czy telewizji, to tą opcję zdecydowanie należy zaliczyć do najtańszych. Pamiętajmy jednak, że wszystko zależy od ilości i jakości druku.

 • Pomysł
Możemy się zwrócić do specjalistycznych firm zajmujących się projektowaniem. Z własnego doświadczenia jednak wiem, iż nasza wyobraźnia nie ma granic i nie zawsze musimy komuś płacić by otrzymać naprawdę coś fajnego. Wystarczy chwilę się zastanowić i wypunktować sobie na kartce co chcemy nasza ulotką przekazać. Najważniejsza jest treść, lecz nie zapominajmy także o tle. Nasza ulotka musi być treściwa i zaprojektowana w taki sposób, aby przyciągnąć jak najwięcej klientów.

 • Dystrybucja
 Gdy już mamy ulotki, które w pełni odwzorowują nasz produkt lub usługę ważne jest ich rozpowszechnienie. Warto przeprowadzić badania rynku i zastanowić się w których miejscach  nasze ulotki trafią do najszerszego grona odbiorców. Bardzo często zapominamy też o tym, iż to właśnie biuro, czy siedziba są wszystkim miejscem do najlepszej reklamy i autoprezentacji. Aby w pełni to wykorzystać należy zadbać o stojak na ulotki a5 i a4 lub innych wymiarach, który  wyeksponuje nasze ulotki lub inne źródła reklamowe. Do wyboru są modele w różnych formach, wymiarach i różnych wysokościach. Istnieje możliwość umieszczenia firmowej grafiki, a także koloru i materiału z którego stojak zostanie wykonany.

(Źródło zdjęć: www.veraco.pl)

Dla lepszej wizualizacji przedstawiam Wam powyżej kilka modeli takich stojaków. Taki sposób eksponowania materiałów reklamowych jest niezwykle skuteczny. Pamiętajmy, że większość społeczeństwa jest wzrokowcami i warto tę cechę wykorzystać, aby dotrzeć ze swoim produktem lub usługą do jak największej liczby osób.7 komentarzy:

 1. odpowiednia reklama często jest gwarancją sukcesu marki/ produktu

  OdpowiedzUsuń
 2. Mamy w pracy taki stojak z czterema kieszeniami. Wypełniony jest ulotkami z wyrobami naszej firmy. Obok jest regał, na którym można oglądać produkowane rzeczy. To świetny pomysł i reklama. Nie jest to droga inwestycja, a oko przyciąga. Dobra reklama to krok do sukcesu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pamiętam, że jak byłam mała to zbierałam ulotki - to z banków, to właśnie z takich stojaków i z każdego innego możliwego miejsca.
  Te stojaki to fajna sprawa, na targach czy innych eventach zawsze zwracają moją uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś roznosiłam ulotki, większość osób brała ale i tak bez oglądania wrzucała do kosza. Takie stojaki są lepszym pomysłem, ulotka trafi tylko do zainteresowanych

  OdpowiedzUsuń
 5. Stojaki to bardzo dobry pomysł, ulotki ułożone są w sposób czytelny i szybciej zobaczymy co jest na nich umieszczone.

  OdpowiedzUsuń
 6. masz rację stojaki to bardzo dobry pomysł! na pewno taka reklama będzie widoczna

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 MarusiTestowanie , Blogger