środa, 30 listopada 2016

Jestem kO.B.ietą!


Jestem kobietą! Otóż to...a co to oznacza? Najpierw bycie malutką dziewczynką, która z czasem dorasta i staje się kobietą. Rytuałem przejścia z jednej sfery życia w drugą jest pierwsze krwawienie, zwane potocznie miesiączką. Jest to całkiem normalne fizjologiczne zjawisko polegające na krwawieniu. Każda mała kobietka kiedyś doświadczy to po raz pierwszy i będzie musiała się do tego przyzwyczaić. Comiesięczna menstruacja jest zjawiskiem cyklicznym i ustanie dopiero wtedy, gdy nasz organizm doświadczy tzw. okresu przekwitania.

Gdy po raz pierwszy doświadczamy menstruacji jesteśmy nieco zszokowane, no bo która z nas w wieku 11, 13 czy np. 15 lat jest przyzwyczajona do krwotoków z miejsc intymnych? Chyba żadna:)

W te dni jesteśmy obolałe, podrażnione i najchętniej leżałybyśmy w łóżku z termoforem i tabletkami przeciwbólowymi (ja przynajmniej tak mam, nie wiem jak wy?). Niestety życie jest skomplikowane i czy mamy miesiączkę, czy nie musimy iść do szkoły, pracy, załatwiać sprawy na mieście. Jednym słowem mus jest funkcjonować.

Podczas miesiączki lubimy czuć się świeżo, pewnie i komfortowo. Pomagają nam w tym produkty stworzone specjalnie dla nas. Osobiście korzystam zarówno z podpasek jak i tamponów.

Udało mi się zostać ambasadorką o.b.:) Bardzo się ucieszyłam dostając pełną paczuszkę z tamponami do testów dla mnie i moich koleżanek.
,


W pudełku o.b. się znalazły:
- tampony  ProComfort Night (1 op.)
- tampony ProComfort Normal (1 op.)
- tampony ProComfort Mini (1 op.)
- pudełeczko do przenoszenia tamponów
- próbki (jedno op. zawierało po 2 tampony ProComfort Mini i  ProComfort Normal)


ProComfort Night zapewniają niezawodna ochronę przez całą noc. Dzięki unikalnym skrzydełkom SilkTouch, które się rozwijają i dopasowują do ciała, płyn wchłania się w 100%. Ta specjalna technologia nie tylko chroni nas przed przeciekaniem, lecz również  ułatwia  aplikację i usuwanie tamponu.

ProComfort Normal (3 kropelki) oraz ProComfort Mini (2 kropelki) niezawodnie nas chronią dzięki otoczce SilkTouch. Dodatkowym atutem są skręcone rowki Fluid-Lock, które skutecznie kierują płyn do wnętrza tamponu. Kropelki zamieszczone w rogu opakowania dają nam wskazówkę w które dni miesiączki jakich tamponów użyć. Tak np. dostępne w ofercie o.b. tampony  Super Plus (6 kropelek) polecane na dni o obfitym lub bardzo obfitym krwawieniu. U większości kobiet najmocniejsze krwawienia występują w 1-3 dniach miesiączki. Super (4 kropelki) dni o średnim i obfitym krwawieniu. Normal  (3 kropelki) zalecane na skąpe lub średnio obfite krwawienia. Mini (2 kropelki) są dla kobiet, których miesiączki nie są obfite lub też dla tych, które dopiero zaczynają miesiączkować.

Rozmiar tamponów dopasowujemy wg. obfitości miesiączki jak i wieku. Im jesteśmy starsze, tym tampony mogą być większe (ale też nie muszą). Opakowania są rożnej wielkości. Można kupić takie, które wystarczy nam podczas jednego okresu, bądź też nabyć większe opakowanie. Taki zapas wystarczy nam na dłużej.

Ja swoją przygodę z o.b. zaczęłam już od dawna. Odkąd przekonałam się do tamponów i pierwszy raz je użyłam, już nic nie jest w stanie zmienić mojego stosunku do nich. Uwielbiam czuć się komfortowo i pewnie w te dni. Używając tamponów o.b. nie muszę się o nic martwić. Zawsze czuję się świeżo i czasami nawet zapominam, ze w ogóle mam miesiączkę. Najlepiej u mnie o.b. zdają egzamin w nocy, gdy podczas snu jestem nieraz bardzo ruchliwa i często zmieniam swoją pozycję. Tampony nie przesuwają się chroniąc tym samym w 100%. Są przyjemne w dotyku, a dzięki specjalnym technologią (opracowanym z myślą o nas drogie kobietki) aplikacja jak i usuwanie tamponu jest  bardzo łatwe. Sama używam i szczerze polecam. Nie bójmy się spróbować czegoś, co ułatwi nam poczucie komfortu i przywróci pewność siebie w te szczególne dni  regularnej miesiączki.
A czy Ty żyjesz pełnią życia dzięki o.b.?

Więcej dowiesz się na:
 http://www.myob.pl
http://nastolatki.myob


Copyright © 2014 . , Blogger