poniedziałek, 28 stycznia 2019

"Wypadki chodzą po ludziach", czyli jak walczyć o należyte odszkodowania?"Mnie to nie dotyczy", "mi się to nigdy nie przydarzy", "nie jestem pechowcem"...Czy którekolwiek z tych powiedzeń jest Wam znane? Bo mi owszem. O ile ja nie uważam się za osobę pechową, o tyle wiem, że zawsze warto być przezornym i "dmuchać na zimne". Nie czekajmy na to, aż coś się wydarzy, tylko ubezpieczmy się za w czasu. Pracując posiadamy ubezpieczenie. Składki, odprowadzane z naszych wypłat co miesiąc obejmują m.in. te zdrowotne. W przypadku choroby daje to możliwość skorzystania z narodowego funduszu zdrowia i uzyskanie pomocy specjalisty. Ale co, gdy doznajemy długotrwałego uszczerbku na zdrowiu?  Tu najlepszą opcją jest posiadanie ubezpieczenia prywatnego. Już niewielka kwota płacona co miesiąc pozwoli nam na poczucie bezpieczeństwa chociażby pod względem finansowym. Doświadczając wypadku przy pracy, komunikacyjnego, błędu medycznego, czy któregokolwiek innego objętego  prywatnym ubezpieczeniem możemy ubiegać się o odszkodowanie. 

Określenie "uszczerbku"  ujmuje się w dwóch aspektach: trwałym i tymczasowym. Złamania, skręcenia i pocięcia najczęściej zaliczamy do tych krótkotrwałych, tymczasowych. Natomiast urazy psychologiczne, neurologiczne i emocjonalne są uszczerbkiem z kategorii trwałych. Zgodnie z postanowieniami Kodeksu cywilnego poszkodowany może się ubiegać o odszkodowania, zadośćuczynienie czy nawet rentę.

Mimo posiadania prywatnego ubezpieczenia niekiedy ubezpieczyciele odmawiają wypłacania należnych nam wedle umowy środków lub zwrotów kosztów poniesionych podczas np. leczenia. Warto w takim przypadku posiadać podstawową wiedzę na temat tego, kiedy należy nam się pełna rekompensata. Jeżeli chodzi o odszkodowania to są to przede wszystkim koszta leczenia obejmujące pobyt w szpitalu, zakup niezbędnych leków i aparatury specjalistycznej, zabiegi rehabilitacyjne. O zadośćuczynienie możemy się ubiegać, gdy wypadek spowodował u nas zmiany psychiczne oraz wszelkiego rodzaju zaburzenia. Jesteśmy zmuszeni zmienić zawód, bądź jesteśmy pozbawieni możliwości wykonywania jakichkolwiek czynności zawodowych w celu uzyskania dochodu. Jeżeli straty na zdrowiu są na tyle duże, że nie jesteśmy już w stanie być czynni zawodowo częściowo lub całkowicie możemy się ubiegać o rentę.


Tych przypadków i ewentualności jest sporo i pamiętajmy, że ubezpieczyciele najczęściej rozpatrując nasz wniosek o odszkodowanie będą się starali zmniejszyć wartość należnych nam środków. Mamy pełne prawo nie godzić się na ich warunki. Domagać się swoich racji możemy poprzez drogę sądową. Odszkodowania przyznawane drogą sądową niekiedy są wielokrotnie większe od początkowej wyceny firmy ubezpieczeniowej. 

Oszczędzając czas, nerwy i pieniądze możemy się także zwrócić o pomoc do specjalistycznej kancelarii odszkodowawczej, w której to fachowcy zajmą się naszą sprawą. Dzięki wiedzy najlepszych radców prawnych możemy być pewni, że sprawy o odszkodowania  mają większe szanse rozstrzygnięcia na korzyść poszkodowanego, a nie ubezpieczyciela. Po zgłoszeniu nie ponosimy żadnych wstępnych kosztów, więc tu dodatkowy plus. Warto pamiętać, że nie ma sytuacji bez wyjścia, a do każdego zdarzenia należy podejść ze spokojem i rozsądkiem. Pomoc fachowców jest jednym z możliwych rozwiązań i najczęściej jednym z najlepszych. Więc dlaczego z tej opcji nie skorzystać?

19 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie wiadomo co może się stać, więc warto wiedzieć gdzie można się zgłosić i znać swoje prawa.

   Usuń
 2. Dobrze mieć taką wiedzę bo los bywa okrutny

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety o wypadek nie jest łatwo. Ja Ci mówię - zastanów się czy chcesz mieć prawo jazdy 😜 nie no żartuję. A tak serio... Jazda samochodem to mega wygoda. Ale i odpowiedzialność i za siebie i za innych. Niestety są plusy i minusy. Trzeba uważać. Czasami warto skorzystać z usług fachowców w dziedzinie odzyskiwania odszkodowań. Ba! Nawet się odwoływać od decyzji. Ale oby nas wypadki ominęły. To nic przyjemnego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem zdania, że lepiej zaufać fachowcom, którzy znają się na danej sprawie, niż zrobić coś na własną rękę i później żałować.

  OdpowiedzUsuń
 5. Są rzeczy, których nie da się przewidzieć, niestety ale w chwilach traumy ciężko nam myśleć o papierologi i odszkodowaniach. Warto wtedy zaufać fachowcom i poprosić o pomoc.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja na szczęście nie miałam jeszcze z odszkodowaniami do czynienia ale moi rodzice już tak i był problem.

  OdpowiedzUsuń
 7. nie lubię załatwiać spraw formalnych urzędowych więc na pewno gdybym miała problemy skorzystałabym z pomocy fachowych doradców.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja sama po pomoc idę do taty, który bardzo lubił prawo i zgłębia się w przepisy.
  Miałam jedną "sprawę" odnośnie wypadku i nie kierowałam jej do specjalistów w tej dziedzinie. Teraz już wiem, że samemu nie warto i są firmy zajmujące się takimi rzeczami.

  OdpowiedzUsuń
 9. Naszczescie Ja nie miałam do tej pory wypadku, odpukac, jednak warto znać swoje prawa I czytac o takich rzeczach

  OdpowiedzUsuń
 10. Przydatne wiadomości. Zawsze warto wiedzieć co i jak. Jednak z tych emocji po wypadku czasem łatwo coś pominąć, więc czasami warto skorzystać z rad osób, które się na tym znają :)

  OdpowiedzUsuń
 11. dobrze wiedzieć takie rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Super, że piszesz na takie tematy. O wypadek nie jest trudno, a potem nie wiemy co robić :( Dlatego warto czytać takie posty, jak twoje :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Fajny temat, wiele osób w takich sytuacjach próbuje rozwiązywać problemy na własną rękę, ale nie zawsze się udaje.

  OdpowiedzUsuń
 14. Jestem pod wrażeniem. Bardzo dobry artykuł.

  OdpowiedzUsuń
 15. Jestem pod wrażeniem. Świetny artykuł.

  OdpowiedzUsuń
 16. Na pewno jeśli chodzi o odszkodowanie po wypadku warto jest zdecydować się na współpracę z jakąś dobrą kancelarią taką jak ta https://wieksze-odszkodowanie.pl/odszkodowania/, która wie jak walczyć o wypłatę wyższej sumy odszkodowania dla swojego klienta

  OdpowiedzUsuń
 17. Naprawdę świetnie napisane. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 MarusiTestowanie , Blogger