2/29/2024 12:16:00 PM

Jak wybrać odpowiednią drabinę? Rodzaje, funkcjonalność, konserwacja.

Jak już widzicie po tytule to właśnie drabinie i jej rodzajom będzie on poświęcony. Z pewnością część osób stwierdzi, iż nie jest to przedmiot pierwszej potrzeby. I mogą mieć rację, ale częściową. Ponieważ nie jest to przedmiot niezbędny do czynności codziennych lecz taki, który w wielu przypadkach nam ją po prostu znacznie ułatwia. Oczywiście można rozszerzyć perspektywę i zauważyć, że dla przedstawicieli niektórych zawodów, takich jak chociażby budowlanka, jest ona absolutnie niezbędna. Na co dzień drabiny używają najczęściej osoby niższego wzrostu. Ostatnio nawet ja, a wcale najniższa nie jestem, potrzebowałam wdrapać się na wyżyny aby posegregować na najwyższych półkach w szafie dokumenty. Zdecydowanie jest to must have na działkach. Sprawdza się podczas zbioru owoców z drzew. I zwyczajnie na co dzień podczas drobnych napraw lub  segregacji, przechowania przedmiotów trzymanych na wysokościach. Rozglądając się w przestworzach internetu natrafiłam na stronę sklep.drabiny.info, gdzie znalazłam nie tylko spory wybór lecz również wiele informacji praktycznych dotyczących użytkowania drabin i ich przechowywania.

                                                          (link do promocji----> SPRAWDŹ)

Aktualnie na stronie trwa fajna promocja, którą zamieściłam dla Was wyżej. Można sporo zaoszczędzić kupując zestaw drabina+schodki, a do tego fajny dodatek w postaci torby np. na narzędzia.

 



Najbardziej rozpowszechnioną opcją są tzw. drabiny domowe. Kupuje się je najczęściej jak sama nazwa wskazuje do użytku domowego. Niższa drabina potocznie nazywana również "schodkami" sprawdzi się na co dzień. Gdy zależy nam na dosyć niewielkim podwyższeniu. Idealnie sprawdzi się chociażby dla dzieci w wieku szkolnym. Wyższe natomiast przydadzą się podczas remontu, wymiany żarówki, czy zbiorze owoców z drzew. Dwustronne drabiny charakteryzują się większą stabilnością. Najczęściej wykonane są z aluminium, co sprawia, że są dosyć lekkie i łatwe w użytkowaniu.

Jeżeli chodzi o użytkowanie bardziej ukierunkowane to w grę wchodzi już sprzęt specjalistyczny. Kiedyś pracowałam na magazynie w firmie kosmetycznej. Regały na których znajdował się towar były dosyć wysokie, a towar ciężki. Do pracy na wysokościach używana była drabina z podestem na kółkach. Zapewniała ona łatwe przemieszczanie się i bezpieczna możliwość sięgnięcia po konkretny produkt usytuowany dosyć wysoko. Drabiny przystawne można spotkać przy pracach najczęściej na zewnątrz np. dachów.


Możemy również spotkać konstrukcję stałe, takie jak drabiny przeciwpożarowe mocowane na budynkach i mające na celu ułatwić ewakuację ludzi w przypadku zagrożenia. Rusztowania drabinowe najczęściej spotykamy podczas prac remontowych. Są to konstrukcję łatwe jeżeli chodzi o montaż i demontaż, a także przewiezienie ich z miejsca na miejsce.

Jak widać rodzai jest kilka, a wybór konkretnego zależny jest od potrzeb do których będziemy taką drabinę wykorzystywać.  Niezależnie jednak od tego, na co się decymujemy pamiętajmy o właściwym przechowywaniu sprzętu. Odpowiednia temperatura, najlepiej pod zadaszeniem i coroczna konserwacja pozwolą na długoletnie korzystanie. Używajmy odpowiednie środków czystości. Im mniej agresywne detergenty tym lepiej, miękkie ściereczki i regularne smarowanie zawiasów i wszelkich ruchomych części pomoże utrzymać płynność ruchu i zminimalizować ryzyko awarii. Pamiętajmy, bezpieczeństwo to podstawa!

 Zdjęcia wszystkich propozycji drabin pochodzą ze strony sklep.drabiny.info

#wpissponsorowany #reklama 



1 komentarz:

Dziękuję za komentarz.