piątek, 18 stycznia 2019

Jak dochodzić odszkodowań po wypadku samochodowym?

Wiek XXI zdecydowanie należy zaliczyć do epoki technologii i rozwoju.  Tworzymy, rozwijamy się i dążymy do perfekcji. Staramy się ułatwić sobie codzienne czynności, co dzięki wielu nowym technologiom staje się możliwe. Czas ma wielką wartość, a jego oszczędność pozwala Nam sporo zyskać. Najwięcej tracimy go poprzez ruch, przemieszczanie się. Dlatego też coraz częściej wybieramy szybki środek transportu, którym  jest samochód.


Auto, pomimo wielu zalet, ma także kilka wad. Owszem, pozwala nam na oszczędność czasu i niezależność, jednak to także dość spora inwestycja. Częste przeglądy, ubezpieczenia, przystosowanie auta do warunków pogodowych i określonej pory roku. To wszystko składa się na dość solidne koszta. Ale mimo wszystko daje nam spory komfort i możliwość swobodnego i szybkiego pokonywania zarówno tych małych, jak i dużych odległości, a to w dzisiejszych czasach jest wartością bezcenną.

Wiadomo nie od dziś, że uważny i rozsądny kierowca, to bezpieczny kierowca. Nie zawsze jednak ta reguła się sprawdza. Niekiedy to zawodzą warunki pogodowe, albo nawet czynnik ludzki. I w pozoru krótka i bezpieczna podroż kończy się wypadkiem. Co wtedy? Niestety najczęściej po tego typu kolizjach ponosimy straty. O ile naprawa uszczerbku zdrowotnego najczęściej wymaga rehabilitacji i czasu (oby oczywiście po wypadku dało się wrócić do zdrowia na 100%), o tyle o zwrot strat finansowych powinniśmy od razu wystąpić do firmy ubezpieczeniowej.

Nie zawsze jednak da się dochodzić swoich praw do roszczeń, które wydają nam się odpowiednie w stosunku poniesionych strat. Jest to proces czasochłonny, a firmy ubezpieczeniowe najczęściej sporo zaniżają wycenę szkody. W takim wypadku dochodzenie odszkodowań warto powierzyć w ręce specjalisty. Po wypełnieniu odpowiedniego formularza i dostarczeniu wszystkich niezbędnych dokumentów zostanie wykonana bezpłatna wycena. Następnie specjaliści przygotują dla Was propozycje odkupu lub nawet dopłaty do odszkodowania. Jeżeli uznacie, że dane zadośćuczynienie Wam odpowiada i je akceptujecie środki finansowe natychmiast zostaną wypłacone.

Co zyskujemy ? Przede wszystkim cenny czas i  nerwy, które już i tak straciliśmy podczas wypadku. Otrzymujemy dodatkowy zastrzyk gotówki, który z pewnością poratuje nas chociażby podczas powrotu do zdrowia. Nie ryzykujemy stratą zniżek i mamy pewność, że otrzymamy odszkodowanie adekwatne poniesionym stratom.

Warto posiadać wiedzę, która przydaje się w trudnych sytuacjach. Czasami powierzenie  tego typu sprawy specjalistom pomaga zaoszczędzić stracenie czasu i pieniędzy. Nie poddawajmy się i nie rezygnujmy. Walczmy o dobra, które nam się po prostu należą.

18 komentarzy:

 1. Kiedys w wiadomościach padło stwierdzenie, ze 80% wypadków powoduje człowiek. Właśnie przez nieuwagę, źle zabezpieczone auto, bądź nieodpowiednie zastosowanie się do warunków na drodze. Przykładami jest chociażby pora zimowa. Mijałam delikwentów, którzy cisną w podłoge, a drogi śliskie. A póniej jest rów. Mimo sytuacji czasem to nie my jestesmy sprawcą wypadku. Różnie bywa. Wówczas hmm... Nerwy niekoniecznie są dobrym doradcą. Wolałabym się udać do specjalisty w tej dziedzinie. Czasami możemy na tym jeszcze bardziej zyskać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobrze, że o tym piszesz. Wiele osób nie wie jak poradzić sobie w takiej sytuacji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Powierzenie spraw odszkodowań specjalistom zaoszczędzi nam sporo czasu oraz niepotrzebnych nerwów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze, że o tym się mówi. Moi rodzicie mieli problem z odszkodowaniem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Na szczęście nie jeżdżę samochodem więc na razie wypadek mi nie groźny, jednak nigdy nic nie wiadomo i dobrze mieć wiedzę co zrobić w takim przypadku.

  OdpowiedzUsuń
 6. Swój czas, nerwy, i stres nie są tego warte by zajmować się tym samemu. Z pewnością oddałabym tą sprawę do specjalistów.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mniento nie spotkało Ale nie wiadomo co będzie w przyszlości dlatego warto zgłębiać wiedzę

  OdpowiedzUsuń
 8. Przy wypadkach często emocje biorą górę, wiec warto zawsze skorzystać z rad specjalistów :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo potrzebne informacje, które warto wiedzieć :)

  OdpowiedzUsuń
 10. warto wiedzieć takie rzeczy, nigdy nie wiadomo kiedy się przydadzą :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja na razie nie prowadzę, więc jakby temat na razie mnie nie dotyczy, ale to już niedługo się zmieni :) Wtedy powrócę do twojego wpisu, by odświeżyć sobie tak w razie czego wiedzę :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Miałam tę nieprzyjemnośc jednak trafiliśmy na super fachowca od odszkodowań który wszystkim się zajął

  OdpowiedzUsuń
 13. Akurat ten temat pozostawiam meżowi :D

  OdpowiedzUsuń
 14. niestety wypadki się zdarzają...

  OdpowiedzUsuń
 15. Zastanawiam się czy ktoś z was może mi polecić jakąś dobrą i sprawdzoną kancelarię, która udzieli mi <a href='https://wieksze-odszkodowanie.pl/porady-prawne/">porady prawne</a> w kwestii walki odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu w wyniku wypadku komunikacyjnego. Zupełnie nie wiem jak się za to zabrać i bardzo przyda mi isę czyjaś s pomoc

  OdpowiedzUsuń
 16. Jestem pod wrażeniem. Bardzo dobry artykuł.

  OdpowiedzUsuń
 17. Super wpis. Pozdrawiam i czekam na więcej.

  OdpowiedzUsuń
 18. Moim zdaniem niekoniecznie warto jest przystawać na propozycję ubezpieczyciela. Odszkodowania te bardzo często są zaniżone i lepiej jest zgłosić się po poradę do jakiegoś dobrego radcy prawnego. Na przykłąd o kancelarii Artura Klimkiewicza dowiecie się sporo z jego strony. Wiele spraw o wyższą wypłatę odszkodowania ma wygranych i są to kwoty kilkukrotnie wyższe niż te wypłacane przez ubezpieczyciela

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 MarusiTestowanie , Blogger